C0805C821G4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C821G4HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 820PF 16V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Height :
880μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Capacitance :
820pF
Lead Free :
Lead Free
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C821G4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)