C0805C821F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C821F4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 820PF 16V ULTRA STA
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Voltage - Rated DC :
16V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
880μm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
Automotive
Capacitance :
820pF
KEMET C0805C821F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 820pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)