C0805C752J4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C752J4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 7.5NF 16V ULTRA STA
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Temperature Coefficient :
X8R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated DC :
16V
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
7500pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Height :
880μm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±5%
Dielectric Material :
Ceramic
KEMET C0805C752J4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 7500pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)