C0805C751G1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C751G1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 750PF 100V ULTRA ST
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Voltage - Rated DC :
100V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Ratings :
AEC-Q200
Lead Free :
Lead Free
Factory Lead Time :
18 Weeks
Applications :
Automotive
Dielectric Material :
Ceramic
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
750pF
Tolerance :
±2%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
KEMET C0805C751G1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 750pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)