C0805C751F3HAC7800
Mfr.Part #
C0805C751F3HAC7800
Description
CAP CER 750PF 25V X8R 0805
Capacitance :
750pF
Voltage - Rated DC :
25V
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL, High Temperature
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805C751F3HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 750pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)