C0805C750J5GAC7800
Mfr.Part #
C0805C750J5GAC7800
Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Tolerance :
±5%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric :
C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
8 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Pbfree Code :
yes
Voltage - Rated DC :
50V
Capacitance :
75pF
Series :
SMD Comm C0G
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Applications :
GENERAL PURPOSE
Depth :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C750J5GAC7800
SMD Comm C0G 75pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)