C0805C750F8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C750F8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 75PF 10V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Height :
880μm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
75pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
10V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
Automotive
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C750F8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 75pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)