C0805C684J4RAC7800
Mfr.Part #
C0805C684J4RAC7800
Description
CAP CER 0.68UF 16V X7R 0805
Factory Lead Time :
28 Weeks
Depth :
1.25mm
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Bypass, Decoupling
Tolerance :
±5%
Series :
SMD Comm X7R
Dielectric Material :
Ceramic
Published :
Capacitance :
0.68µF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated DC :
16V
KEMET C0805C684J4RAC7800
SMD Comm X7R 0.68μF Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)