C0805C683K1RECAUTO
Mfr.Part #
C0805C683K1RECAUTO
Description
CAP CER 0805 68NF 100V X7R 10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
0.068μF
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
100V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C683K1RECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.068μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)