C0805C682M5GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C682M5GECAUTO
Description
CAP CER 0805 6.8NF 50V C0G 20%
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated :
50V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
Automotive, ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Capacitance :
6800pF
Ratings :
AEC-Q200
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C682M5GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 6800pF 50V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)