C0805C682M2REC7800
Mfr.Part #
C0805C682M2REC7800
Description
CAP CER 0805 6.8NF 200V X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±20%
Capacitance :
6800pF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
200V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C682M2REC7800
ESD SMD Comm X7R 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)