C0805C682K4JACAUTO
Mfr.Part #
C0805C682K4JACAUTO
Description
CAP CER 6800PF 16V U2J 0805
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, Low Dissipation Factor
Factory Lead Time :
52 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height :
880μm
Voltage - Rated :
16V
Temperature Coefficient :
U2J
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Material :
Ceramic
Applications :
Automotive
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
SMD Auto U2J
KEMET C0805C682K4JACAUTO
SMD Auto U2J 6800pF 16V Ceramic Capacitor ±10% U2J 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL, Low Dissipation Factor Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)