C0805C682K2RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C682K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 6.8NF 200V X7R
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
200V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Series :
ESD SMD Auto X7R
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C682K2RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 6800pF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)