C0805C682K1GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C682K1GECAUTO
Description
CAP CER 0805 6.8NF 100V C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto C0G
Applications :
Automotive, ESD Protection
Feature :
Low ESL
Surface Mount, MLCC
Voltage - Rated :
100V
Factory Lead Time :
11 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
C0G NP0
KEMET C0805C682K1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)