C0805C682JAREC7800
Mfr.Part #
C0805C682JAREC7800
Description
CAP CER 0805 6.8NF 250V X7R 5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
250V
Capacitance :
6800pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Tolerance :
±5%
KEMET C0805C682JAREC7800
ESD SMD Comm X7R 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)