C0805C682JAGEC7800
Mfr.Part #
C0805C682JAGEC7800
Description
CAP CER 0805 6.8NF 250V C0G 5%
Series :
ESD SMD Comm C0G
Capacitance :
6800pF
Tolerance :
±5%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
ESD Protection
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
250V
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
KEMET C0805C682JAGEC7800
ESD SMD Comm C0G 6800pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)