C0805C682FMGECAUTO
Mfr.Part #
C0805C682FMGECAUTO
Description
CAP CER 0805 6.8NF 63V C0G 1%
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Low ESL
Series :
ESD SMD Auto C0G
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
6800pF
KEMET C0805C682FMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 6800pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)