C0805C680J8HAC7800
Mfr.Part #
C0805C680J8HAC7800
Description
CAP CER 68PF 10V X8R 0805
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated DC :
10V
Temperature Coefficient :
X8R
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Capacitance :
68pF
Lead Free :
Lead Free
Applications :
GENERAL PURPOSE
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Series :
SMD Comm X8R HT150C
KEMET C0805C680J8HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 68pF Ceramic Capacitor ±5% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)