C0805C621K4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C621K4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 620PF 16V ULTRA STA
Ceramic Capacitors
Voltage - Rated DC :
16V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Lead Free :
Lead Free
Height :
880μm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Capacitance :
620pF
Dielectric Material :
Ceramic
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Temperature Coefficient :
X8R
Feature :
Low ESL, High Temperature
KEMET C0805C621K4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 620pF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)