C0805C510M3HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C510M3HACAUTO
Description
CAP CER 0805 51PF 25V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Applications :
Automotive
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
51pF
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Voltage - Rated DC :
25V
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Height :
880μm
KEMET C0805C510M3HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 51pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)