C0805C510F1HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C510F1HACAUTO
Description
CAP CER 0805 51PF 100V ULTRA STA
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive
Capacitance :
51pF
Height :
880μm
Voltage - Rated DC :
100V
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Dielectric Material :
Ceramic
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Temperature Coefficient :
X8R
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C510F1HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 51pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)