C0805C474M5REC7800
Mfr.Part #
C0805C474M5REC7800
Description
CAP CER 0805 470NF 50V X7R 20%
Applications :
ESD Protection
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
50V
Capacitance :
0.47µF
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
KEMET C0805C474M5REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)