C0805C473F3GAC7800
Mfr.Part #
C0805C473F3GAC7800
Description
CAP CER 0.047UF 25V C0G/NP0 0805
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
SMD Comm C0G
Pbfree Code :
yes
Published :
Capacitance :
0.047µF
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Voltage - Rated :
25V
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C473F3GAC7800
SMD Comm C0G 0.047μF 25V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)