C0805C472K5RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C472K5RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 50V X7R 10%
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Series :
ESD SMD Auto X7R
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
4700pF
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
KEMET C0805C472K5RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 4700pF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)