C0805C472K3GECAUTO
Mfr.Part #
C0805C472K3GECAUTO
Description
CAP CER 0805 4.7NF 25V C0G 10%
Ceramic Capacitors
Feature :
Low ESL
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
4700pF
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Tolerance :
±10%
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C472K3GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)