C0805C472K1GECAUTO
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805C472K1GECAUTO
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 4.7NF 100V C0G
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
100V
Series :
ESD SMD Auto C0G
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
4700pF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
KEMET C0805C472K1GECAUTO
ESD SMD Auto C0G 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)