C0805C472J4RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C472J4RECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0805 4.7NF 16V X7R 5%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Series :
ESD SMD Auto X7R
Capacitance :
4700pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
X7R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Tolerance :
±5%
KEMET C0805C472J4RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 4700pF 16V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)