C0805C472J3REC7210
Mfr.Part #
C0805C472J3REC7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 25V X7R 5%
Tolerance :
±5%
Voltage - Rated :
25V
Temperature Coefficient :
X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Comm X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
4700pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Applications :
ESD Protection
KEMET C0805C472J3REC7210
ESD SMD Comm X7R 4700pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)