C0805C472G2GEC7210
Mfr.Part #
C0805C472G2GEC7210
Description
CAP CER 0805 4.7NF 200V C0G 2%
Tolerance :
±2%
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Series :
ESD SMD Comm C0G
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
200V
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
4700pF
KEMET C0805C472G2GEC7210
ESD SMD Comm C0G 4700pF 200V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)