C0805C472FMGECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C472FMGECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0805 4.7NF 63V C0G 1%
Manufacturer :
KEMET
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL
Applications :
Automotive, ESD Protection
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Series :
ESD SMD Auto C0G
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
63V
Capacitance :
4700pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Tolerance :
±1%
KEMET C0805C472FMGECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 4700pF 63V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)