C0805C472F1GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C472F1GECAUTO7210
Manufacturer
KEMET
Description
CAP CER 0805 4.7NF 100V C0G 1%
Manufacturer :
KEMET
Capacitance :
4700pF
Tolerance :
±1%
Series :
ESD SMD Auto C0G
Ratings :
AEC-Q200
Thickness (Max) :
0.039 1.00mm
Temperature Coefficient :
C0G NP0
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
100V
Applications :
Automotive, ESD Protection
Feature :
Low ESL
KEMET C0805C472F1GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)