C0805C391F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C391F4HACAUTO
Description
CAP CER 0805 390PF 16V ULTRA STA
Capacitance :
390pF
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Applications :
Automotive
Tolerance :
±1%
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Feature :
Low ESL, High Temperature
Factory Lead Time :
18 Weeks
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Voltage - Rated DC :
16V
Temperature Coefficient :
X8R
Lead Free :
Lead Free
Dielectric Material :
Ceramic
Operating Temperature :
-55°C~150°C
KEMET C0805C391F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 390pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)