C0805C390F4HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C390F4HACAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 39PF 16V ULTRA STAB
Ceramic Capacitors
Ratings :
AEC-Q200
Voltage - Rated DC :
16V
Feature :
Low ESL, High Temperature
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Capacitance :
39pF
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Lead Free :
Lead Free
Applications :
Automotive
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Temperature Coefficient :
X8R
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Factory Lead Time :
18 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805C390F4HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 39pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)