C0805C334K4RAC7800
Mfr.Part #
C0805C334K4RAC7800
Description
CAP CER 0.33UF 16V X7R 0805
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
330nF
RoHS Status :
RoHS Compliant
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
16V