C0805C333M8HACAUTO
Mfr.Part #
C0805C333M8HACAUTO
Description
CAP CER 0805 33NF 10V ULTRA STAB
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Temperature Coefficient :
X8R
Voltage - Rated DC :
10V
Applications :
Automotive
Lead Free :
Lead Free
Capacitance :
0.033µF
Factory Lead Time :
18 Weeks
Height :
880μm
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Feature :
Low ESL, High Temperature
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Dielectric Material :
Ceramic
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Series :
SMD Auto X8R HT150C
Tolerance :
±20%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
KEMET C0805C333M8HACAUTO
SMD Auto X8R HT150C 0.033μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)