C0805C333M3REC7800
Mfr.Part #
C0805C333M3REC7800
Description
CAP CER 0805 33NF 25V X7R 20%
Capacitance :
0.033µF
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±20%
Temperature Coefficient :
X7R
Applications :
ESD Protection
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated :
25V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
11 Weeks
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
KEMET C0805C333M3REC7800
ESD SMD Comm X7R 0.033μF 25V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)