C0805C333KMRECAUTO
Mfr.Part #
C0805C333KMRECAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 33NF 63V X7R 10%
Ceramic Capacitors
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Applications :
Automotive, ESD Protection
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Series :
ESD SMD Auto X7R
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Ratings :
AEC-Q200
Capacitance :
0.033µF
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
X7R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
KEMET C0805C333KMRECAUTO
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 63V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)