C0805C333K2RECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C333K2RECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 33NF 200V X7R 10%
Thickness (Max) :
0.043 1.10mm
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±10%
Factory Lead Time :
11 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Series :
ESD SMD Auto X7R
Temperature Coefficient :
X7R
Voltage - Rated :
200V
Applications :
Automotive, ESD Protection
Capacitance :
0.033µF
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C333K2RECAUTO7210
ESD SMD Auto X7R 0.033μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)