C0805C333F3GAC7800
Mfr.Part #
C0805C333F3GAC7800
Description
CAP CER SMD 0805 .033UF 1% COG 2
Stock
991
In Stock :
991
Capacitance :
0.033µF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Depth :
1.25mm
Tolerance :
±1%
Dielectric Material :
Ceramic
Applications :
GENERAL PURPOSE
Published :
2013
Pbfree Code :
yes
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Dielectric :
C0G
Lead Free :
Lead Free
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
28 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
Series :
SMD Comm C0G
Voltage - Rated DC :
25V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C333F3GAC7800
SMD Comm C0G 0.033μF Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)