C0805C332M2RAC7800
Mfr.Part #
C0805C332M2RAC7800
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 0805
Ceramic Capacitors
Mount :
Surface Mount
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Capacitance :
3.3nF
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
JESD-609 Code :
e3
Factory Lead Time :
7 Weeks
Voltage - Rated DC :
200V
Dielectric Material :
Ceramic
RoHS Status :
RoHS Compliant
Max Operating Temperature :
125°C
Dielectric :
X7R
Tolerance :
20%
Pbfree Code :
yes
Temperature Characteristics Code :
X7R
Radiation Hardening :
No
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Length :
2mm
Package / Case :
Temperature Coefficient :
15% ppm/°C
HTS Code :
ECCN Code :
EAR99
Height :
780μm
Multilayer :
yes
Depth :
1.25mm
KEMET C0805C332M2RAC7800
3.3nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805