C0805C332M2GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C332M2GECAUTO7210
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 3.3NF 200V C0G
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Feature :
Low ESL
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
11 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3300pF
Applications :
Automotive, ESD Protection
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
200V
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
KEMET C0805C332M2GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)