C0805C332KMGECAUTO
Mfr.Part #
C0805C332KMGECAUTO
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 3.3NF 63V C0G 10%
Ceramic Capacitors
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Factory Lead Time :
11 Weeks
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Feature :
Low ESL
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Tolerance :
±10%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Voltage - Rated :
63V
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
3300pF
Ratings :
AEC-Q200
Series :
ESD SMD Auto C0G
KEMET C0805C332KMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)