C0805C332KDRACAUTO
Mfr.Part #
C0805C332KDRACAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 1000V X7R 10%
Tolerance :
±10%
Temperature Coefficient :
X7R
Rated (DC) Voltage (URdc) :
1000V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
1000V 1kV
ECCN Code :
EAR99
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.055 1.40mm
HTS Code :
JESD-609 Code :
e3
Packing Method :
TR, 7 INCH
1 (Unlimited)
Multilayer :
yes
Height :
1.25mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Ratings :
AEC-Q200
Capacitor Type :
CERAMIC CAPACITOR
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Capacitance :
3300pF
Temperature Characteristics Code :
X7R
Length :
2mm
Feature :
Low ESL, High Voltage
Factory Lead Time :
8 Weeks
Surface Mount :
yes
Series :
SMD Auto X7R HV
Applications :
Automotive, Bypass, Decoupling
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Number of Terminations :
2
Width :
1.25mm
KEMET C0805C332KDRACAUTO
SMD Auto X7R HV 3300pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C 2 Terminations Low ESL, High Voltage Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)