C0805C332J5REC7210
Mfr.Part #
C0805C332J5REC7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 50V X7R 5%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Temperature Coefficient :
X7R
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Factory Lead Time :
11 Weeks
Applications :
ESD Protection
Voltage - Rated :
50V
Series :
ESD SMD Comm X7R
Tolerance :
±5%
Capacitance :
3300pF
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C332J5REC7210
ESD SMD Comm X7R 3300pF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)