C0805C332J4GAL7800
Mfr.Part #
C0805C332J4GAL7800
Description
CAP CER 3300PF 16V NP0 0805
Ceramic Capacitors
Number of Terminals :
2
Voltage :
16VDC
Product Height (mm) :
0.9(mm)
Features :
Low ESL
Mounting Style :
Surface Mount
Termination Style :
Pad
Voltage - Rated :
16V
Product Status :
Active
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Product Depth (mm) :
1.25(mm)
Product Diameter (mm) :
Not Required(mm)
Microwave Application :
No
Wire Form :
Not Required
Thickness (Max) :
0.039 (1.00mm)
Package :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Applications :
High Reliability
Seated Plane Height :
Not Required(mm)
Ratings :
Lead Spacing :
Lead Style :
Tolerance :
±5%
Rad Hardened :
No
Package / Case :
Construction :
SMT Chip
Technology :
Standard
Series :
SMD Comm C0G SnPb
Base Product Number :
C0805C
Failure Rate :
Not Required
Packaging :
Tape and Reel
Capacitance :
3300PF(pF)
Product Length (mm) :
2(mm)
Operating Temp Range :
-55C to 125C
Temp Coeff (Dielectric) :
C0G
Tolerance (+ or -) :
5%
Lead Diameter (nom) :
Temperature Coefficient :
C0G, NP0
Height - Seated (Max) :
Size / Dimension :
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Case Style :
Ceramic Chip
Introducing Ceramic Capacitors KEMET C0805C332J4GAL7800 from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Voltage:16VDC, Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Operating Temperature:-55°C ~ 125°C, Package / Case:0805, C0805C332J4GAL7800 pinout, C0805C332J4GAL7800 datasheet PDF, C0805C332J4GAL7800 amp .Beyond Ceramic Capacitors KEMET C0805C332J4GAL7800 ,we also offer CL10B104KB8NNNL, CL03A104KP3NNNC, GRM033Z71C104KE14D, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
KEMET C0805C332J4GAL7800
SMD Comm C0G SnPb 3300PF(pF) Capacitor ±5% Tape and Reel Surface Mount, MLCC 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) -55°C ~ 125°C 0805