C0805C332J3REC7210
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
C0805C332J3REC7210
Manufacturer
KEMET
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP CER 0805 3.3NF 25V X7R 5%
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Ceramic Capacitors
Applications :
ESD Protection
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Temperature Coefficient :
X7R
Capacitance :
3300pF
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Mounting Type :
Surface Mount, MLCC
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Series :
ESD SMD Comm X7R
Factory Lead Time :
11 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Voltage - Rated :
25V
KEMET C0805C332J3REC7210
ESD SMD Comm X7R 3300pF 25V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)