C0805C332J2GECAUTO7210
Mfr.Part #
C0805C332J2GECAUTO7210
Description
CAP CER 0805 3.3NF 200V C0G 5%
Applications :
Automotive, ESD Protection
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Series :
ESD SMD Auto C0G
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Capacitance :
3300pF
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
11 Weeks
Voltage - Rated :
200V
Tolerance :
±5%
KEMET C0805C332J2GECAUTO7210
ESD SMD Auto C0G 3300pF 200V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)