C0805C332GMGECAUTO
Mfr.Part #
C0805C332GMGECAUTO
Description
CAP CER 0805 3.3NF 63V C0G 2%
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Series :
ESD SMD Auto C0G
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Applications :
Automotive, ESD Protection
Factory Lead Time :
11 Weeks
Capacitance :
3300pF
Temperature Coefficient :
C0G NP0
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±2%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Low ESL
Voltage - Rated :
63V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
KEMET C0805C332GMGECAUTO
ESD SMD Auto C0G 3300pF 63V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Low ESL Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)