C0805C331G1HAC7800
Mfr.Part #
C0805C331G1HAC7800
Description
CAP CER 330PF 100V X8R 0805
Ceramic Capacitors
Dielectric Material :
Ceramic
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Feature :
Low ESL, High Temperature
Tolerance :
±2%
Capacitance :
330pF
Applications :
GENERAL PURPOSE
Temperature Coefficient :
X8R
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Voltage - Rated DC :
100V
Factory Lead Time :
18 Weeks
Lead Free :
Lead Free
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
KEMET C0805C331G1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±2% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)