C0805C331F1HAC7800
Mfr.Part #
C0805C331F1HAC7800
Description
CAP CER 330PF 100V X8R 0805
Tolerance :
±1%
Lead Free :
Lead Free
Thickness (Max) :
0.035 0.88mm
Capacitance :
330pF
Feature :
Low ESL, High Temperature
Temperature Coefficient :
X8R
Package / Case :
0805 (2012 Metric)
Dielectric Material :
Ceramic
Factory Lead Time :
18 Weeks
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
SMD Comm X8R HT150C
Operating Temperature :
-55°C~150°C
Applications :
GENERAL PURPOSE
Size / Dimension :
0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
Voltage - Rated DC :
100V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
KEMET C0805C331F1HAC7800
SMD Comm X8R HT150C 330pF Ceramic Capacitor ±1% X8R 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C Low ESL, High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)